+ shpejtesia e ramit ne xp

Shko poshtë

+ shpejtesia e ramit ne xp

Mesazh  EliTe Crew prej Sun Jun 13, 2010 11:59 am

Per te ritur shpejtesin e Ramit ne XP duhet vepruar ne kete menyr :

Si ti rrisesh shpejtesine RAM-it ne XP?

Praktikisht do te evitojme qe XP te perdore file-n Swap ne vend te RAM-it.
procedoni Start->Esegui->regedit dhe gjeni celsin
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContro lSession ManagerMemory Managementtani ne DisablePagingExecutive vini 1
(per default eshte 0),
keshtu Xp do te perdore me pare RAM pastaj swap,pastaj dimensionin e Pagefile (Swap) e vendosni ne 200

EliTe Crew

Numri i postimeve : 158
Join date : 13/06/2010
Age : 26
Location : united cracker group

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi