wallpaper te fort me paint

Shko poshtë

wallpaper te fort me paint

Mesazh  EliTe Crew prej Sun Jun 13, 2010 11:57 am

Ky eshte nje trik mund te them me i miri deri me tani qe kam mesuar,
une personalisht e gjeta me nje forum te huajin ne gjuhen angleze dhe
e perktheva ne shqip duke i ndjekur udhezimet e autorit te kesaj metode,
pra ndiqni hapat ne vazhdim....

E hapim Paintin pastaj Image qe gjindet nalt,

shkojme Attributes dhe aty te width: bane 2 gjithashtu edhe te hight:
bane 2 por kujdes duhet te jen pixela i keni aty ne mes

dhe pastaj klikojm ne wiev qe gjendet lart pastaj Zoom pastaj custom dhe zgjedhim 800%

tani ju mund te shihni nje katror te vogel te bardhe, dhe tash shkojm shktu...

merrni ngjyren e zez te lapsit dhe klikojm ne anen e majt lart te katrorit te bardhe,

pastaj ne anen e majt posht vendosim ngjyr hiri te mbyllur,

ne anen e djatht lart vendosim ngjyren e gjelbert te qelt,

tani katrori po duket me 4 ngjyra,

tani e ruajm ne desktop apo ku do qoft,

klikojm me te djathten ne Desktop pastaj Properties

shkojm te opcioni Desktop pastaj Browse dhe e gjejm ku e kemi ruajtur punimin
dhe klikojm njehere mbi te

pastaj Open pastaj Ok dhe tani e keni wallpapersin e puruar nga ju me paint,
besoj se keni me qen te habitur me punen qe bet,

mos te harrojm te ceki se ngjyrat mundeshme ja

lan qfare dush edhe pse i kom cek une keto me te theksume qe jane.

EliTe Crew

Numri i postimeve : 158
Join date : 13/06/2010
Age : 26
Location : united cracker group

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi