mbrojtja e femive nga neti " Xxx

Shko poshtë

mbrojtja e femive nga neti " Xxx

Mesazh  EliTe Crew prej Tue Jun 15, 2010 9:42 pm

Mbrojtja e fëmijëve në internet

Nëse jeni, si shumica prej nesh, prind i fëmijëve, që kanë qasje në internet, sigurisht se njëra nga shqetësimet tuaja është ekspozimi i fëmijëve tuaj nga ueb-faqet me përmbajtje jo të lejuar për fëmijë.
“Blue Coat” është ndërmarrje softuerike e cila është e angazhuar për të ndihmuar prindërit dhe komunitet që janë të përkushtuar në mbrojtjen e fëmijëve që kanë qasje në internet.

Për këtë qëllim Blue Coat ka nxjerr produktin e saj softuerik K9webprotection, të cilin mund ta shkarkoni dhe ta instaloni falas. Përdorimi i tij është lehtë dhe koha e përdorimit nuk ka skadencë.

Pas instalimit ju do të pajiseni me një fjalëkalim (password), të cilin e jepni gjatë instalimit, e me të cilit logoheni për të menaxhuar se cfarë lloj qasjesh ua lejoni fëmijëve tuaj në internet.

Pra ky softuer pasi të instalohet filtron apo bllokon të gjitha ueb-faqet, të cilat nuk janë te lejuara për fëmijë, këtu përfshihet edhe faqja si youtube, mirëpo ju mund ta ndryshoni duke lejuar qasje të kufizuar apo të pakufizuar te youtub-it.

Gjithashtu përmes këtij softueri ju mund të monitoroni aktivitetin e fëmijëve tuaj në internet, gjatë kohës kur nuk jeni në shtëpi.

Më shumë dhe detaje për shkarkim dhe instalim mund t’i gjeni duke klikuar në ketë link: www1.k9webprotection.com

EliTe Crew

Numri i postimeve : 158
Join date : 13/06/2010
Age : 26
Location : united cracker group

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi