host .co.cc

Shko poshtë

host .co.cc

Mesazh  EliTe Crew prej Tue Jun 15, 2010 9:37 pm

Hapi i pare:
Shkojme www.co.cc edhe hapim nje account te ri, pasi ta kemi hapur accountin hyme me accounin tone.
Marim pra domainin free qe osht dhe klikojme setup..
This image has been resized.Click to view original image

Pastaj na paraqiten tri opcione ne shkojme tek Manage DNS, dhe tek Name server ni e bojm dns1.000webhost.com dhe tek name server 2 e bojm dns2.000webhost.com

Pastaj vjen ky mesazh, dhe ne duhet te presim 48 ore sa te konfigurohet dhe aktivizohet domaini.

Shkojme ne www.000webhost.com pastaj order now dhe tek i want to host my own domain e shkruajm ate hostin qe e kemi ber tek www.co.cc
This image has been resized.Click to view original image

Nese aty thote se eshte krijuar gjithqka ne rregull, duhet pritur 1 ose 2 dite per tu kompletuar

EliTe Crew

Numri i postimeve : 158
Join date : 13/06/2010
Age : 26
Location : united cracker group

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi