Ndrroja lokacionin my computer

Shko poshtë

Ndrroja lokacionin my computer

Mesazh  EliTe Crew prej Tue Jun 15, 2010 1:44 pm

Ndërrimi i lokacionit të follderit “My Documents”
Kur instalohet sistemi operativ, follderi “My Documents” ka si lokacion (target) diskun C, pra nëse vendosni aty shënime, ato i keni vendosur në diksun C, dhe nëse ju duhet patjtetër të formatizoni kompjuterin tuaj, atëherë ato shënime do të humben.
Për të vendosur follderin “My Documents” në diskun D, veproni kështu:

Kodi:

1. Me tastin e athtë kliko mbi follderin “My Documents”
2. Shko Properties
3. Kliko Move
4. Zgjedh diskun ku do ta zhvendosëzh follderin “My Documents”; psh. diskun D.
5. Paraqitet një mesazh, të cilen mund ta injoroni dhe shtypni OK.

EliTe Crew

Numri i postimeve : 158
Join date : 13/06/2010
Age : 26
Location : united cracker group

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi